Никс удрят защитаващия шампион Нъгетс, тъй като О. Г. Ануноби има страхотна вечер
New York Post | 2024-01-26 | 05:11:34

Никс ​​официално вървят.

Може би Steamroll е по-подходящ.

Просто попитайте защитаващите се шампиони.

Последният им опонент беше на хартия най-обезсърчителният.

А Никс победиха Нъгетс в четвъртък в Гардън със 122-84, като получиха вдъхновено представяне от О. Г. Ануноби и допълнително доказателство от Джейлън Брънсън, че той е пренебрежително лице в Мача на звездите.

Ануноби изпусна 26 точки само за 29 минути – най-високата му обща сума, откакто се присъедини към Никс – докато блокира пойнтгарда на Денвър Джамал Мъри.

Той записа шест откраднати топки и добави плюс-минус легендата си с плюс-38.

Брансън, току-що след като беше изключително пренебрегнат от феновете в гласуването за Мача на звездите, добави 21 точки при ефективна стрелба 7 от 10.

Той дори се потопи през третата четвърт, рядък вид завършване от 6-футовия пойнтгард, за да даде преднина на Никс от 27 точки.

Взривът достигна точката на Денвър, като направи единствената си поява на MSG този сезон, хвърли кърпата и застана в началото през цялото четвърто тримесечие.

Брансън и Джулиъс Рандъл също трябваше да се отпуснат на пейката за последния период.

Беше такава нощ за най-горещия отбор в Източната конференция.

Никс ​​(28-17) спечелиха пет поредни и 11 от последните си 13, изпреварвайки Кавалиърс за четвърто място в Източната конференция.

Победата в четвъртък беше забележителна поради няколко причини.

Първо, Никс изградиха силния си рекорд, като победиха лошите отбори, притежавайки оценка от 20-1 срещу отбори под 0,500 преди четвъртък.

Но Нъгетс са обратното на лошото.

Те са защитаващият титлата си с вероятно най-добрия играч в света, Никола Йокич, и фаворитите за залагане за повторение.

Те спечелиха пет от предишните си шест мача, включително изявена победа в Бостън в петък.

Но отборът на Майк Малоун не можеше да се справи с Никс, които липсваха Исая Хартенщайн за втори пореден мач с болен Ахил и не пропуснаха нито един удар.

Те водеха с двуцифрен резултат за последните 42 минути и половина.

Те изстреляха 52,9 процента.

Те държаха Нъгетс до 40,5 процента стрелба.

Беше пълна доминация.

Нагетс (31-15) бяха в края на дълго пътуване, така че може би имаше уморени крака и умове, които очакваха с нетърпение да се приберат у дома.

Но това не може да обясни обхвата на взрива.

Йокич, който завърши с 31 точки и 11 борби при 13 от 18 стрелби, не получи помощ.

Мъри (само девет точки при 3 от 11 стрелби) беше заключен от Ануноби, който получи първите си скандирания „OG, OG“ в новия си дом.

Една забележителна вечер за домакинския отбор.